• destek@firmanburda.com

HABER DETAYI

Nisan 14, 2018 6:45 am

Güvensiz Ürün ve Üretici Firma Teşhirde

Güvensiz Ürün ve Üretici Firma Teşhirde

Hükümet, tüketicinin korunması için önlemlerini artırıyor. Artık güvensiz ürün de üreten firma da teşhir edilmeye başlanacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yakında başlatacağı uygulamayla, güvensiz ürünler ile bu ürünleri üretenler internetten teşhir edilecek.

Vatandaş da aldığı ürünün güvenli olup olmadığını bu uygulama kapsamında internet üzerinden takip edebilecek. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, haziran ya da en geç temmuz ayında başlayacak uygulamaya ilişkin “Ekonomi Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürüyen, ürün güvenliği noktasında yeni bir çalışma da var. Yine bir şey kuruyoruz. Haziran, en geç temmuz ayı içerisinde yapacağız. ‘Güvensiz ürün’ adı altında bir internet sitesi. Bakanlığımızca güvensizliği tespit edilen ürünlerin burada bildirimleri yapılacak. Dileyen kamu kurumu da sisteme veri girebilecek. Bu sistemi özellikle tüketicilerimizin yoğun bir şekilde takip etmesini de istiyoruz. Diyelim ki bir tekstil ürünü, oyuncak, deterjan veya temizlik ürünü alacaksınız, bu ürünlerden hangilerinin güvenli, güvensiz olduğunu, firmalarını görmek için bu sitelere girmelerini istiyoruz. Tabii, orada yayınlayacağız” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.