• destek@firmanburda.com

HABER DETAYI

Nisan 17, 2018 7:10 pm

TV FİYATLARI

TV FİYATLARI

Bilgisayar, tablet ve cep telefonları gibi televizyon da teknoloji dünyasında önemli rol oynar. Hatta bilgisayar, tablet ve cep telefonlarından da eskidir. Telefondan eski olması mümkün değil tabi ki ancak günümüzdeki telefona bakarsak biraz amacından sapmışa benziyor. Radyo ve televizyon hemen hemen aynı neslin icatlarıdır diyebiliriz.

O günlerde insanlar televizyon ile daha yeni tanışmışlar idi ve ekranlara saatlerce bakakaldılar. Filmler ve programlar ile yeni tanışan insanlar vakitlerinin çoğunu televizyon karşısında geçirmeye başladılar. O zamanlar için çok büyük bir yenilik haline dönüşmüştü. İlk çıktıklarında tv fiyatları çok pahalı idi. Çünkü henüz o tarihlerde az sayıda bulunmaktaydı ve üretilen televizyonlar da insanlar için çok pahalı geliyordu. Herkesin bütçesi TV almaya yetmiyor idi. Günümüzde ise teknolojinin gelişmesi ile geçmişten bugüne gelişerek gelen renkli TV yayına geçildi. Bu olay da insanlar için yeni ve farklı bir şey idi.

TV yayınlarının renkli olması insanların da hayatını bir nevi renklendirdi diyebiliriz. Yine hayatımızda her an karşılaştığımız bir şey olduğu üzere renkli tv fiyatları tekrar arttırılmıştı. Ve artık bu süre gelen gelişim gözlenmeye başlandı. Tüplü TV’lerin renkli yayına geçmesi kısmen 1980 yıllarında meydana gelmiştir.  Yaklaşık 30 sene geçmesiyle beraber LCD televizyonlar piyasaya yerini aldı. İcadı daha önceden gerçekleşmiş olsa da piyasaya hazır durumda olmadığından dolayı gecikmiş olabileceği fikri ön plandaydı. LCD, plazma televizyonlar her zaman olduğu gibi yeni bir soluktu.

Teknoloji ve yenilikleri Tv Fiyatlarına Etkisi

Artık filmler, diziler, spor programları vs. daha büyük, geniş gözüküyordu ve TV’deki hadise evdeymiş gibi izleniliyordu. Bu da fiyatları etkiledi.  tv fiyatları tavan yapmış oldu. Bu hadiseler tarihimizde çok rastladığımız şeyler idi. Ortaya bir icadın çıkması ile onun satın alımı gittikçe güçleşir çünkü başlarda pahalıdır. Daha sonra artık herkesin alabileceği bir cihaz olmaya başlar ve herkesin evinde mutlaka bir tane bulunur. Şimdi de o yolun peşinden gidilerek bu icatlar gelişti.  Bu vesile ile de bazı özellikler eklenerek ürünleri daha alımlı bir hale getirmişlerdir ve bize daha pahalıya patlayacak bir ürün ortaya çıkmıştır. Kısacası tv fiyatları daha da artmıştı.

Televizyon fiyatlarını incelemek için https://www.incehesap.com/televizyon-fiyatlari/ linkini ziyaret ediniz.

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.