Ankara Medipol Üniversitesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
75 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Ankara Medipol Üniversitesi
  • ADRES: Hacı Bayram Mah. Talatpaşa Bulvarı No: 2, Altındağ, Ankara
  • TELEFON: 0 (312) 444 2010
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Ankara Medipol Üniversitesi, Türkiye Eğitim, Sağlık, Bilim ve Araştırma Vakfı tarafından 09.05.2018 tarihinde kurulan bir üniversitedir. Türkiye ve Dünyanın ihtiyaç duyduğu yetenekli, donanımlı bireylerin dünya standardında bir yüksek öğrenim programı ve imkanlarıyla eğitilmesini öncelikler.

Ankara Medipol Üniversitesi nitelikli bilgiyi üretecek, nitelikli bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefleyen bir kurum olarak, bilimsel ve teknolojik alanlarda gerçekleştirilecek başarıların Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasının ve sosyoekonomik gelişiminin en önemli itici gücü olduğuna inanıyor.

Medipol Ankara, başkentin erken Cumhuriyet döneminde gerçekleştirilmiş en görkemli yapılarından birinde faaliyet göstermektedir. 1928’de demiryolları çalışanları için tasarlanan bu bina, yeni gar ve ekleri yapılıncaya kadar geçici olarak Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğüne verilmiş ve bu şekilde kullanılmaya devam ederek Genel Müdürlüğün adıyla tanınmıştır.

1941-1947 yıllarında meslek okulu olarak hizmet veren bina, 1947-1957 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Teknik Öğretim Müdürlüğüne verilmiş, 1957-1961 yılları arasında yeniden meslek okulu olarak hizmet verdikten sonra 1961-1963 yıllarında Devlet Demir Yolları Öğrenci Yurdu olmuş, 1963’ten sonra da Devlet Demir Yolları II. İşletme Baş Müdürlüğüne verilmiştir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.