TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
113 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Çankırı Valiliği
  • ADRES: Abdulhalik Renda, Ankara Cd. No:38, 18200 Çankırı Merkez/Çankırı
  • TELEFON: 0 (376) 213 1101
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Hükümet Konağı Tarihçesi

Çankırı eski hükümet konağının bahçesine 3 katlı ek bina olarak 2.870 m2’lik alanda yeni bir hükümet konağının yapımına 1982 yılında başlanmış ve 1985 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Binada; Adalet Dairesi dışında, Valilik, Defterdarlık, Milli Eğitim, Tapu ve Kadastro, Nüfus, Sosyal Hizmetler, Sanayi ve Ticaret Müdürlükleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gibi kamu kurumları taşınarak hizmet vermeye başlamıştır.

Mevcut Hükümet Konağı (eski hükümet konağının bahçesine) bodrum, zemin ve 3 katlı olarak betonarme ve dikdörtgen şeklinde inşa edilmiş, orta kısımda bahçesi bulunmakta, bürolar ise dış cephelere bakacak şekilde planlanmıştır. Bina girişleri daha önce zemin katta iken yapılan değişiklik ile birinci kata iki yeni kapı açılmak suretiyle giriş-çıkışlar sağlanmıştır.

Zaman içerisinde Defterdarlık kendi hizmet binasına, Sanayi ve Teknoloji, Ticaret, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlükleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da kiraladıkları binalara taşınmışlardır. Hükümet Konağında; Valilik Makamı ve birimleri, İl Milli Eğitim, Kadastro, Tapu, Nüfus, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlükleri hizmet vermiştir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.