TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
61 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Göknur Gıda Ankara
  • ADRES: Erler Mahallesi, Eskişehir Yolu, Mesa Koru Kavşağı, Bağlıca Girişi, 2716. Cadde No:11, 06135 Etimesgut/Ankar
  • TELEFON: 0 (312) 317 2753
  • FAX: 0 (312) 317 2585
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.goknur.com.tr
  • E-POSTA: info@goknur.com.tr
  • SOSYAL MEDYA:
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
8+8 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Erler Mahallesi, Eskişehir Yolu, Mesa Koru Kavşağı, Bağlıca Girişi, 2716. Cadde No:11, 06135 Etimesgut/Ankar

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Temelleri 1993 yılında atılan Göknur, ticarete ilk olarak, Kayseri’de bir apartman dairesinde başlamıştır. 24 yıllık tarihi ile günümüz Türkiye’sinin en büyük meyve ve sebze konsantresi firması olma başarısını elde etmiştir.

Göknur; Niğde, Mersin, Adana ve Dinar üretim tesisleri ile sektörün dev firmalarının hammadde tedarikçisi olmuştur.

Göknur; Cumhuriyetimizin 100.yılı olan 2023’de dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmayı hedefleyen Türkiye vizyonuna; 1 milyar ciro, 1.000 kişilik kadro ve sektöründe Dünya’nın ilk 5’i arasında olma hedefleriyle ortak olmaktadır..

Göknur; 1993 yılından bu yana gıda sektöründeki 24 yıllık tecrübesi, dinamik ve deneyimli yapısı ile her geçen gün yatırımlarına yenisini ekleyerek yoluna devam etmektedir. Dinamik şirket yapısını sürekli geliştirerek, teknolojik gelişmeleri takip ederek, mevcut makine parkurlarını ve ekipmanlarını sürekli yenileyerek sahip olduğu prestijini gelecekte de korumayı hedef edinmiştir. Profesyonel ve deneyimli teknik ve idari personeliyle daima sektörünün öncü ismi olmaya devam edecektir.

Göknur, imalat sektörüne 1998’de, Niğde’de inşasını yaptığı mütevazi bir meyve konsantresi işleme tesisi ile adım atmıştır. Bu tesis günlük 200 ton meyve işleme kapasitesi ile sektörün en küçük fabrikası idi.

Göknur, Niğde tesislerinin kapasitesini 10 yılda 10 kat artırarak 200 ton meyve işleme kapasitesini 2.000 tona çıkarmıştır.

Göknur; 1.200 ton Adana-Kozan’da, 2.000 ton Niğde’de, 4.000 ton Afyon tesislerinde olmak üzere günlük toplam 7.200 ton meyve işleme kapasitesine sahiptir. Elma, armut, havuç, ayva, nar, vişne, kiraz, üzüm, çilek, dut, böğürtlen, limon, portakal, mandalina, üzüm, incir, şeftali, kayısı, erik ve domates gibi geniş bir yelpazeden oluşan, iyi seçilmiş, organik ve konvansiyonel meyve ve sebzeleri işleyerek, berrak ve bulanık meyve suyu konsantresi, meyve püresi, püre konsantresi, meyve suyu ve dondurulmuş meyve üretmektedir.

Göknur üretim tesisleri, Türkiye’nin ana meyve kaynağı olan noktalarda bulunmaktadır.

Niğde Üretim Tesisleri;Türkiye’nin elma, üzüm ve kayısı gibi birçok meyve ve sebze yetiştiriciliğinde öncü tarım ilimiz olan Niğde’de kurulmuş, Göknur’un ilk üretim tesisidir. Tesis, Kayseri Karayolu üzerinde bulunmakta, Kayseri Uluslararası Havalimanına 100 km, Türkiye’nin en büyük limanlarından biri olan Mersin Limanına 180 km mesafede olup, 200.000 m² ‘lik arazi üzerinde 30.000 m² kapalı alana sahiptir. Berrak, püre ve kırmızı ürünler olmak üzere aynı anda 3 değişik meyve veya sebze işleyebilmektedir. Atıklarından organik gübre, buharından elektrik, hurdasından varil üreterek kaynakları en yüksek verimle kullanan, çevre dostu bir tesistir.

Mersin Üretim Tesisleri; Adana Havaalanına 60 km uzaklıkta, denizyolu taşımacılığı, lojistik ve serbest bölge açısından büyük bir öneme sahip olan Mersin Serbest Bölgesi içerisindedir ve 12.000 m² kapalı alana sahiptir. Bu tesis; normal, soğuk, donmuş depolar ve üretim tesisleriyle, 30 kişilik uzman ve deneyimli kadrosuyla diğer üretim birimlerine lojistik, depolama, üretim ve gümrükleme hizmetlerinin yanında, bünyesinde bulundurduğu uluslararası standartlara sahip laboratuarı ile, şirketin bütününe kalite kontrol & ar-ge hizmeti vermektedir. Mersin’deki üretim tesisi, Mersin Serbest Bölgesinde ihracat sıralamasında ilk 3 şirket içerisinde yer almaktadır. Ortadoğu’nun en büyük limanı olan Mersin Limanına Serbest Bölgeden, koridor kapı ile bağlantısı vardır.

Adana-Kozan Üretim Tesisleri; Kozan Organize Sanayi Bölgesinde 85.000 m² ‘lik alan üzerinde bulunan, nar ve narenciye meyvelerinin yetiştirildiği, Türkiye’nin en büyük meyve havzalarından birinin içerisinde, 17.000 m² ‘lik kapalı alana sahiptir. Tesis bünyesinde üretim bölümünün yanı sıra, soğuk ve donmuş depolar da bulunmaktadır. Üretim Bölümü; Kırmızı meyveler, Narenciye, Çekirdek kurutma ve IQF (Donmuş Gıda) üretim hatlarından oluşmaktadır.

Afyon-Dinar Üretim Tesisleri;Çivril yolu istikametinde 500.000 m² alan üzerinde 17.000 m² kapalı alan içerisinde bulunan; berrak ürünler, püre, kırmızı ürünler ve narenciye olmak üzere 4 ayrı üretim hattına sahip, dünyanın en fonksiyonel, en yüksek kapasiteli ve en modern tesisi olma özelliğine sahiptir. Tank deposu, kuru ve donmuş depoları ile 10.000 ton ürün depolamaktadır. Tesisin bulunduğu Çivril, Türkiye’nin en büyük elma yetiştiricileri olan Isparta, Eğridir, Antalya üçgenindedir. Vişne ambarı olan Afyon il sınırları içerisindedir. Diğer bütün meyve ve sebzeleri en fazla 300 km’lik bir alan içerisinden temin edebilmektedir.

Sürekli doğru zamanda, doğru yerde ve doğruya yatırım yapan Göknur , 2012 yılında geleceğe yatırım yaparak, ülkemize Körfez Sermayesini çekmeyi başarmış ve Venture Capital Bank ile ortaklık yaparak , var olan bilgi, deneyim ve tecrübesine finans gücünü de eklemiş ve son iki yılda iki yeni üretim tesisi ile Türkiye’nin en büyük üretim kapasitesine sahip firması olmuştur.

Göknur; Türkiye’de ilk defa “Organik Meyve” yetiştiren ve bu meyvelerden meyve suyu konsantresi ü

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.