HABER DETAYI

Nisan 15, 2020 7:54 pm

Çamaşır Makinesi Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Çamaşır Makinesi Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

En zorlu kirlerde dahi iyi ve kaliteli bir yıkama yapma imkanı veren çamaşır makineleri, günümüzde günlük yaşantı içerisinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Bu yüzden de çamaşır makinesi arızalanır ise bunun önemsenmemesi gibi bir ihtimalin söz konusu olması mümkün değildir. Çok sık kullanıldığından da ne kadar ileri teknolojiye ve kaliteli malzemeye sahip olsa da çamaşır makinelerinde illa arızalanma meydana gelebiliyor. Çok iyi kullanılsa ve bakımları düzenli olarak yapılsa da çamaşır makinelerinde arıza oluşumu söz konusu olabiliyor. Bu tip sorunlardan birisi olarak Göztepe Arçelik Servisi merkezine de çok sık gelen çamaşır makinesi arızaları arasında makinenin açılmaması sorunu geliyor.

 

Çamaşır makinesinin elektrik bağlantısının sorunsuz olmasına karşın çamaşır makinesi açılmıyor ise bu halde makinede ciddi bir arızanın söz konusu olduğuna işaret etmektedir. Eğer çamaşır makinesinin fişinin prize takılı olduğundan ve takılı olduğu prizde elektrik akımının olduğundan emin olması durumunda açılmayan çamaşır makinesi için en kısa süre içerisinde profesyonel Taşdelen Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Çamaşır makinesinin arızasına ilişkin olarak yapılan arıza bildirimlerinde, bölge genelinde her zaman hazır durumda bulunan tam teşekküllü gezici servis araçları çok kısa zaman dilimleri içerisinde müdahaleleri yerinde servis müdahaleleri ile gerçekleştirmektedir. Çamaşır makinesinin elektrik bağlantılarında sorun olmamasına rağmen açılmaması sorununun ortaya çıkmasına iki ana olasılık bulunur.

 

İlk arıza olasılığında çamaşır makinesinin ön panelinde bulunan tuşlarında arıza meydana gelmiş olmasıdır. Titreşimden ya da baskıdan çamaşır makinesinin başta açma ve kapama tuşu olmak üzere tuşlarında kırılma, yerinden çıkma gibi sorunlar meydana gelmiş olabilir. Bu yüzden basıldığında boşa gidiyor olabilir. Bu durumda ön panel sökülerek tuş arızası kontrol edilir. Eğer tuşlarda bu tip bir sorun varsa tuşlar değiştirilerek ekonomik ve hızlı şekilde sorun çözülür. Ancak Sancaktepe Arçelik Servisi merkezinde de genel olarak görüldüğü üzere çamaşır makinelerinde çalışmama sorunu tuş takımından ziyade makinenin kart devresinde arıza olmasından kaynaklı olarak yaşanmaktadır. Bu durumda kart yerinden sökülerek, servis merkezinde uzman personeller tarafından özel sistemlerde kontrol edilerek, arızalı noktası belirlenip onarımı anında gerçekleştirilir. Eğer onarım mümkün değil ise kart değişimi gündeme gelir.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.