Konya Selçuklu Özel Ekol Koleji

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
156 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Konya Selçuklu Özel Ekol Koleji
  • ADRES: Doç. Dr. Halil Ürün Caddesi Yazır Mahallesi Saraybosna Sk. No:7 Selçuklu / KONYA
  • TELEFON: 0332 265 60 60
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Özel Ekol Koleji, 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında hizmete başlamış bir okuldur.

Değerlerimiz için varız…

Ekol Koleji,

2016 – 2017 eğitim – öğretim yılına, tam öğretmen kadrosuyla, anasınıfından, ilköğretime ve Anadolu Lisesi son sınıfa kadar, teknik ve elektronik donanımlarla tam hazırlık yapan Ekol Koleji gelecek yıllara umutla bakmaktadır.

Başarılı ve Mutlu Bir gelecek İçin… Bu yıl eğitim – öğretimde üçüncü yılına başlayan Ekol Koleji gelecekte başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Ekol Koleji ekibi önce eğitim – öğretimin alt temellerini oluşturmuştur. Öğrencilerimizin başarısını olumsuz yönde etkileyecek tüm olumsuzluklar giderilmiş, renkleriyle daha sempatik, donanımıyla daha kullanışlı, teknolojik araç ve gereçlerle zenginleştirilmiştir.

Öğrencilerimiz, ergonomik tek kişilik sıralarda ve akıllı tahtalar eşliğinde, derslerini öğrenmede en önemli unsur olan zaman kaybı olmadan daha çok bilgi sahibi olacaklardır.Görsel öğrenme teknik ve yöntemleri uygulanacak olan Okulumuzda tüm sistemler öğrenci, öğretmen ve veli odaklıdır.

Başarılı yönetici, öğretmen, personel ekibi ve diğer hizmet grubu ile Ekol Kolejidemokratik eğitimi temel ilke kabul etmiştir. Öğrencilerimizin, evde, okulda her yerde bilgi ve becerileriyle söz sahibi ve doğru kararlar verebilen bireyler olmalarını hedeflemekteyiz. Okulumuzda takım çalışması esastır. Her çocuk bireydir. Okulumuzda çocuklarımızın kendine özgü bireysel farklılıklarına; geleceğe doğru yönelebilmeleri için önem verilir. Okulumuzda, her alanda kurum içi ve kurum dışı eğitim – öğretime yönelik paylaşım esastır. Okulumuzda öğrencilerimiz bir yandan yaşayarak öğrenecek, diğer yanda da uygulayacaktır. Bu alanda tüm imkanlar sağlanmıştır. Teknolojik gelişmeleler adım adım takip edilerek uygulamaya alınacaktır. Bu ve buna benzer konularda ticari kaygılarımızın yerini öğrencilerimizin Değerlerimize Sahip Olabilmeleri ilk planda yer alacak ve iftihar kaynağımız olacaktır.

Ekol Koleji’nde her alanda başarılı öğrenciler olacaktır. Bireysel başarılar, değerli eğitim-öğretim kadromuzun uzun soluklu, sabırlı, teknik donanımlı ve yılların verdiği tecrübeyle gerçekleşecektir. Herbiri branşında uzman olan öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin; okul içi ve okul dışı sınavlarda başarılı olmaları için deneyimlerini kullanacak ve çocuklarımızı ders başarılarının yanında kendilerine güvenen, yapıcı ve yaratıcı, yakınıcı değil çözüm üretenbireyler olarak yetiştireceklerdir. Çocuklarımız ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda gelişimleri rehberlik servisimizce değerlendirelecektir. Bir çok etkinliklerde görev alacak olan öğrencilerimiz, kendilerini kolaylıkla ifade edebilme alışkanlıkları kazanacaklardır. Ekol Koleji öğrencilerinin kişilik gelişimlerini kolaylaştırıcı ve etkinleştirici programlar uygulayacaktır.

Gerçekten okuyan ve yazan bir toplum olabilmek için; öğrencilerini en iyi koşullarda yetiştirmek Ekol Koleji’nin asli hedefidir. Öğrencilerimizin bir üst eğitim-öğretime en iyi şekilde hazırlanmalarının yanında, kültür, sanat ve spor bilincinin gelişmesine ortam sağlayan okulumuz, topluma örnek teşkil edecek, kalıcı, geleceğe yön veren eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürecektir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.